Dut Ağacı Gübreleme

DUT AĞACI GÜBRELEME

Dut ağacı gübreleme işleminde  en başta  Rekor Gelişim gübresini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. işte sizlere  tecrübelerimizden  dolayı  tavsiyelerde bulunduğumuz Dut ağacı  yetiştiriciliğinde  karşınıza çıkacak  bir  çok  sorunu çözebileceğiniz, hiç  sorununuz olmadığını  düşünseniz de  daha    verimli, kaliteli ve  lezzetli Dut hasadı  yapmanızı sağlayabilecek  olan, Dut gübrelemesinde kullanmanızı şiddetle tavsiye ettiğimiz  bu  ürün,  son derece ucuz  olup çok az kullanım  oranına sahip ve tamamen doğaldır. Hiç bir yan etkisi yoktur.

Bu  ana sütü  gibi  doğal  ürün  sayesinde diktiğiniz Dut fidanları çok  hızlı bir  şekilde köklenir ve büyür. Büyüyemeyen,  meyve vermeyen bir fidanınız varsa  büyümeye başlar ve meyve verir. Dut ağacınız Çiçeklerin  dökülmesi,  meyveye yatmaması gibi sorunlar  yaşıyorsa eğer, bu sorunları  ciddi  oranda azaltıp  yok edebilir. Meyve tutumunu en üst seviyeye çıkartarak  meyvelerin bırakın  kendi  kendine dökülmesini, dolu  gibi  doğal afetlerden en az zarar görmesini sağlar. 100 Beygir traktörle   süremediğiniz  bahçenizi – tarlanızı 1 Beygir ile dedeleriniz zamanındaki  gibi sürmeye  başlarsınız. Toprağınız yumuşacık olur ve bütün fiziksel özellikleri iyileşir. Toprağınızın su tutma kabiliyeti  öyle artar gibi, Rekor Gelişimi  kullandığınız fidan ve ağaçlar arasında susuzluktan dolayı kuruma, diğer Rekor Gelişim  kullanmadığınız ağaçlardan  önce   olması söz konusu değildir. Yani Dut ağaçlarınız daha az su ister. Dut ağacınız da kanser, kuruma ve   mantari  hastalıkları daha az görürsünüz yada hiç  görmezsiniz. Akdeniz sineği gibi   zararlıları  neredeyse  hiç göremezsiniz. Yapraklar canlı renkli, kalın, geniş , uç kuruması olmayan bir halde olup,  Öyle verimli,   kaliteli  ve lezzetli Dut meyvesi olur ki,    zaten bu durumda    zirai ilaçları  daha az kullanmaya başlarsınız,  bir süre sonra hiç kullanmadığınız noktaya dahi  gelebilirsiniz.  15- 20 gün daha erken Dut hasadı yaparsınız, yani erkencilik olur, hemde  Ürettiğiniz Dut meyvesinin raf ömrü uzundur.

İşte bütün bu olumlu  sonuçları cebinizden ilave bir  masraf  çıkartmadan,  masrafsız olarak  yapabiliyor olmanız işin en  güzel  tarafıdır. Çünkü  Rekor Gelişim  sınıfının  en ekonomik, en ucuz, en az  kullanım oranına sahip, en etkili doğal ve organik  toprak düzenleyicisidir. Dut ağaçları ve diğer bütün ağaçlar için  1 dekara sadece 12 Kg  Rekor Gelişim  kullanmanız yeterlidir.

Rekor  Gelişimi  kullanırken , toprak analizi sonucu tespit edilen standart oranlarda  kullanmanız gereken  kimyasal gübreleri  1/5 oranında azalttığınız için, kendi masrafını çıkartacak kadar ucuzdur. Rekor Gelişim  katı  formda  olup toprak  hazırlığı  yapılırken toprağa verilir. 5-10 cm toprak altına girmesi yeterlidir.

Ağaç Bakım Videoları

Ağaç Kurumasının Çözüm yöntemlerinin videolu anlatımı

Rekor Gelişim  hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.